سه شنبه , ۸ مهر ۱۳۹۹
خانه / اخبار فناوری / نسخه جدید فایرفاکس کمترین میزان استفاده از حافظه رم را دارد

نسخه جدید فایرفاکس کمترین میزان استفاده از حافظه رم را دارد

اگر جزو آن دسته از کاربرانی هستید که از کامپیوترهایی با منابع سیستمی اندک، به ویژه حافظه رم پایین استفاده می کنید و مایل هستید از مرورگری استفاده کنید که منابع سیستمی کمتری را هدر دهد، بد نیست نگاهی به جدیدترین نسخه از مرورگر وب موزیلا فایرفاکس (نسخه ۵۴) که به تازگی از سوی این شرکت عرضه شده بیاندازید. موزیلا گفته این بهترین نسخه از فایرفاکس است که تا به حال عرضه شده است.

فایرفاکس

بنابر اعلام موزیلا، فایرفاکس در این نسخه به طور همزمان از چهار پردازش موازی برای اجرای محتوای وب در همه tab های باز استفاده می کند. این بدان معنا است که صفحات سنگین و پیچیده وب در یک تب، تاثیر بسیار اندکی روی سرعت سایر تب ها دارد. با تقسیم کردن تب ها به پردازش های مختلف، از سخت افزار موجود در هر کامپیوتر به بهترین نحو استفاده می شود و در نتیجه آن، فایرفاکس می تواند زمان انتظار شما برای بارگذاری صفحات وب را کاهش دهد.
به این ترتیب، می توان گفت که نسخه ۵۴ فایرفاکس در مقایسه با سایر مرورگرهای وب، حافظه رم کمتری استفاده می کند. موزیلا گفته در مقایسه ای که بین عملکرد این نسخه از فایرفاکس و سایر مرورگرها انجام داده مشخص شده که موزیلا کمترین و کروم بیشترین استفاده از رم را داشته اند. در این میان، مایکروسافت اج و سافاری جایگاه های دوم و سوم را کسب کرده‌ اند.

لینک منبع

همچنین ببینید

تجدید نظر در مورد نحوه همکاری انسان و ماشین

افزایش بهره‌وری ناشی از اتوماسیون باعث از دست دادن شغل نمی‌شود، لیکن شرکت‌ها را قادر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *